| Shape | Nutcracker |
|---|---|
| Occasion | Christmas |
| Custom Bundle | No |
| Year Manufactured | 2023 |
| Item Length | 1.5 in |
| Vintage | No |
| Personalize | No |
| Department | Adults |
| Item Height | 4 in |
| Style | Traditional |
| Features | Decorative |
| Production Style | Traditional |
| Number of Items | 1 |
| Finish | Painted |
| Handmade | No |
| Item Width | 1.5 in |
| Pattern | Nutcracker |
| Character | Nutcracker |
| Color | Multicolor |
| Material | Wood |
| Set Includes | Ornament |
| Recipient | Anyone |
| Franchise | Nutcracker |
| Subject | Nutcracker |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Hanging |
| Type | Ornament |
| Era | 21st Century (2000-Now) |
| Holiday | Christmas |
| Theme | Nutcracker |
| Collection | Christmas Ornaments |
| Original/Reproduction | Original |
| Time Period Manufactured | 2020-Now |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Nutcracker Soldier Ornament Orange Jacket Blue Gem Feather Hat. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in China. Listed at 10.00 USD.