| Character | Nutcracker |
|---|---|
| Occasion | Christmas |
| Color | Multicolor |
| Material | Wood |
| Item Length | 12 in |
| Subject | Villages |
| Vintage | Yes |
| Type | Nutcracker |
| Department | Adult |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 12 in |
| Number of Items | 1 |
| Item Width | 3 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Nutcracker Village Wooden Nutcracker Golfer 1997. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in China. Listed at 29.95 USD.