| Country of Origin | United States |
|---|---|
| UPC | 0026715235308 |
| Brand | NuTone |
| Air Direction | 1-Way |
| Color | White |
| Voltage | 120 V |
| Model | AEN110 |
| MPN | AEN110 |
| Features | Energy Star |
| Item Length | 11.5 in |
| Item Depth | 12 in |
| Mounting Location | Wall, Ceiling |
| Item Width | 10", 12 in |
Check the listing for details. NUTONE AEN110 BATH VENTILATION. Color: White, Condition: New, Made in United States. Listed at 112.00 USD. NuTone AEN110 InVent 110 CFM Ceiling Exhaust Bathroom Ventilation FanBath Fan. Ventilation Area 105 Sq Ft (Bathroom). Approval UL. Housing Material 26 Gauge Galvanized Steel. Housing Shape Rectangular.