| Color | Clear |
|---|---|
| Material | ABS Plastic |
| Appliance Uses | Frozen Drink, Fruit, Smoothie |
| Brand | Ninja |
| Type | blade |
| Capacity | 56 oz |
| Voltage | 120 V |
| Model | Nutra Ninja |
| Features | Dishwasher Safe |
| Components Included | Lid |
| Number of Items | 1 |
| Power | 1600 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Nutra Ninja Replacement Pitcher 56oz 7 Cup 1600ml Blade. Color: Clear, Condition: Used, Made in China. Listed at 12.95 USD.