| Brand | As Seen on TV |
|---|---|
| Features | Dishwasher Safe |
| Handle Color | Sage |
| Handle Material | Plastic |
| Kitchen Product Type | Choppers & Presses |
| Material | Plastic |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | Limited 90 days |
| Product Height (in) | 4.53 in |
| Product Length (in) | 8.46 in |
| Product Width (in) | 2.95 in |
| UPC | 313095597530 |
Check the listing for details. Nutri Chopper 5-In-1 Compact Portable Handheld Kitchen Slicer with Storage Conta. Condition: New. Listed at 33.89 USD. The engineers at Nutri Chopper have combined 5-different interchangeable slicing options into one Super slicer. Kitchen Product Type Choppers & Presses. Quick-lock function allows easy storage and portability.