| Appliance Capabilities | Blend |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| MPN | NBF50700AK |
| Appliance Uses | Smoothie, Sauce |
| Number of Speeds | 3 |
| Brand | NutriBullet |
| Type | Pitcher |
| Capacity | 64 oz |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120 V |
| Model | Nutribullet NBF50700AK |
| Features | Dishwasher Safe |
| Number of Blades | 1 |
| Components Included | Blender |
| Number of Items | 1 |
| Country of Origin | United States |
| Power | 1200 W |
| Number of Settings/Programs | 4 |
| UPC | 810097975699 |
Check the listing for details. NutriBullet Blender Combo 1200W 64 oz Pitcher + Travel Cups Full Size. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 169.99 USD. Blender base. 64 oz pitcher with lid. 1200-watt motor for powerful blending. Multiple speed settings + pulse.