| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Stove Type Compatibility | Electric |
| Number of Items in Set | 22 |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Type of Oven | Electric |
| Item Diameter | 9 in |
| Material | Reinforced Die-casting Aluminum Metal |
| MPN | NCCW22BLK |
| Set Includes | Frying Pan |
| Item Length | 17 in |
| Brand | Nutrichef |
| Type | Pan Set |
| Heat Resistance | 400° Fahrenheit |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Model | 29.9 lbs. |
| Features | Stain-Resistant |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Item Width | 10 in |
Check the listing for details. NutriChef 22 Pcs. Home Kitchen Cookware, Kitchen Tools, & Bakeware Set. Color: Black, Condition: New. Listed at 176.99 USD. Store Home About Us Contact Us View Our Customer Feedback View All Items Frooition | No-js Template | eBay design, eBay store design, eBay shop design, eBay template design, eBay listing design (ver:froo_no_js) This listing is currently undergoing maintenance, we apologise for any inconvenience caused.