| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Power Source | Electric |
| Capacity | 16lb Turkey |
| Color | White |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20202 |
| MPN | 20202 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NUWAVE 20202 - Infrared Oven Cooking System W/ Extender Ring Kit 16lb Turkey. Color: White, Condition: Open box. Listed at 144.99 USD. NEW CONDITION - OPEN BOX - NUWAVE 20202 - Infrared Oven Cooking System W/ Extender Ring Kit 16lb Turkey SEE PHOTOS FOR ANY IMPERFECTIONS PLEASE CONTACT IF YOU HAVE ANY QUESTIONS OR CONCERNS. PLEASE KINDLY LEAVE FEEDBACK WILL BE GREATLY APPRECIATED THANK YOU.