| Brand | NuWave |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Digital Timer, Temperature Control, Infrared Oven, Power Indicator Light, Drip Tray, Convection Oven, Adjustable Racks, Convection |
| Custom Bundle | Yes |
| Type | Infrared Oven |
| Item Weight | 13 lbs |
| Item Depth | 3 in |
| Material | Stainless Steel |
| Cooking Method | Infrared |
| Power | 1500 W |
| MPN | 20601 |
| Power Source | Electric |
| Number of Items | 2 |
| Bundle Description | Base And Tray |
| Components Included | Base |
| Model | NUWAVE 20601 |
| Voltage | 120 V |
Check the listing for details. NUWAVE Infrared Oven Base & Tray Only Replacement Parts - Black Model 20601. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 13.14 USD. New, never used.