| Brand | NuWave |
|---|---|
| Type | Convection Oven |
| Color | Clear |
| Item Diameter | 13 in |
| Item Height | 3 in |
| Model | NuWave Pro 20301 20302 20303 20304 20355 |
| MPN | 20334 23001 20322 20325 20301 20304, Part/OEM/Replacement/Original/Clear/Round, IBC/Hearthware/Inc/Home/Products/Model/Number/No.,, Short/3/inch/Extender/Round/Clear |
| Material | Plastic |
| Components Included | Extension Ring |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 13 in |
Check the listing for details. NuWave Infrared Oven Dome Extender Ring 3" inch Replacement 20301 20304 20355. Color: Clear, Condition: Used, Made in China. Listed at 25.00 USD.