| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | 20322 |
| Item Depth | 14 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20322 |
| Features | Convection, Convection Oven, Digital Timer, Drip Tray, Expandable, Infrared Oven, Temperature Control |
| Components Included | Base, Lid, Rack |
| Number of Items | 1 |
| Item Weight | 6 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NUWAVE Infrared OVEN PRO Cooking System 20322 Extender Ring (ONLY USED ONCE). Color: Black, Condition: Used. Listed at 69.99 USD. NUWAVE Infrared OVEN PRO Cooking System 20322 Extender Ring (ONLY USED ONCE). Condition is Used. Shipped with USPS Ground Advantage.