| Country of Origin | China |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Cooking Method | Bake |
| Item Depth | 2 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 2 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Model 20354 |
| Features | Baking Oven |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Base |
| Item Width | 12 in |
Check the listing for details. Nuwave Pro Infrared Oven 10" Baking Pan Only 20354 Replacement Part Hearthware. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 2.63 USD. This Nuwave Pro Infrared Oven 10" Baking Pan Only 20354 Replacement Part is a must-have for your kitchen. Made of durable metal, this black baking pan is perfect for electric ovens and has a depth of 2 inches and a width of 12 inches. With a cooking method of bake, it is ideal for preparing your favorite meals with ease. The Nuwave Pro Infrared Oven 10" Baking Pan Only 20354 Replacement Part Hearthware is a high-quality product from China, which includes a base as a component. It has a voltage of 120V and is part of the Baking oven category. With features like Infrared and Convection Ovens, this unit is perfect for any kitchen. Get yours today and take your cooking experience to the next level!