| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | 20358 |
| Material | Metal |
| Cooking Method | Air Fry |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven Drip Pan |
| Item Height | 1.375 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | NuWave Pro Infrared Oven |
| Components Included | Dome |
| Number of Items | 1 |
| Country of Origin | China |
| Power | 1500 W |
| Item Width | 13 in |
| Item Weight | 15 oz |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven 20358 Replacement Part Metal Drip Pan EUC. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 7.08 USD. NuWave Pro Infrared Oven. model number 20358. Stands about 1 3/8" tall and and is about 13" wide at the top. Excellent condition with no scratches or wear; wire handles intact.