| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | 20356 |
| Brand | NuWave |
| Type | Convection Oven |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | NA |
| Manufacturer Warranty | NA |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20356 |
| Features | Infrared Oven |
| Components Included | Motor |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 10 lbs 4 oz |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven Black Model# 20356 Top/Oven Heating Unit Only. Color: Black, Condition: Used. Listed at 11.99 USD. NuWave Pro Infrared Oven Black Model# 20356 Top/Oven Heating Unit Only. Condition is Used. Shipped with USPS Ground Advantage.