| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Bundle Description | None |
| Color | Black |
| Material | Plastic and Metal |
| MPN | 20329 |
| Cooking Method | Air Fryer, Convection, Induction, Infrared |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Energy Star | Compliant |
| Capacity | 10 qt |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20329 |
| Features | Convection |
| Components Included | Base |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 12lb 3.4oz in box |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven Cooking System, Model 20329 Black Open Box New. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 80.00 USD. NuWave Pro Infrared Oven Cooking System, Model 20329 Black Open Box New. See pictures for details, item sold as is. What you see is what you get, buy it if you like it. We will combine shipping with other similar items. Shipping costs are for shipments within the Continental U.S. only. If you live in Hawaii, Alaska, or have a APO/FPO address, please contact us for additional shipping costs. We do not ship internationally. Please send a message with any questions.