| Country of Origin | China |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| EC Range | A - G |
| Color | White |
| Item Diameter | 12 in |
| MPN | 20301 |
| Material | ABS Plastic |
| Cooking Method | Air Fry |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Capacity | 10 qt |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 13 in |
| Model | NuWave Pro 20301 |
| Features | Infrared Oven |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Base, Lid, Rack, Recipes |
| Power | 1500-1799 W |
| Item Width | 13 in |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven Extender Ring Model 20301-20304 Blue White. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 59.99 USD. I will do what I can to accommodate any reasonable request about a issue. If your item was not originally equipped with the EXACT part(s) listed, it is your responsibility to consult a professional to see if it will fit your application.