| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Diameter | 15.5 in |
| MPN | 20356 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 2 in |
| Cooking Method | Air Fry |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | NuWave pro 20356 |
| Features | Infrared Oven |
| Number of Items | 1 |
| Power | 1500-1799 W |
| Item Weight | 10 lbs |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven Power Motor Head Top Replacement Part Model 20356. Color: Black, Condition: Used. Listed at 18.99 USD. The replacement part came from a tested and working model 20356 NuWave Pro infrared oven.