| Power Source | Electric |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Color | White |
| MPN | 20301 20302 20303 20304 |
| Material | Plastic |
| Cooking Method | Induction |
| Brand | NuWave |
| Type | Convection Oven |
| Energy Star | Compliant |
| Manufacturer Warranty | None |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20302 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Components Included | Motor |
| Number of Items | 1 |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 4.25 lbs |
Check the listing for details. Nuwave Pro Infrared Oven Replacement Part 20302 LHead Motor Clean Tested. Color: White, Condition: Used. Listed at 19.99 USD. Nuwave Pro Infrared Oven Replacement Part 20302 LHead Motor Clean Tested. Condition is Used. Shipped with USPS Ground Advantage.