| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0652185203228 |
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| MPN | 20322 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 14 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Capacity | 3 qt |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20322 |
| Features | Digital Timer, Temperature Control, Infrared Oven, Expandable, Drip Tray, Convection Oven, Convection |
| Number of Items | 1 |
| Item Weight | 6 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. Nuwave Pro Infrared Oven Tabletop Cooking System Model 20322 Black. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 49.95 USD. We truly value the opportunity to work with you and provide service and support.