| Power Source | Electric |
|---|---|
| EC Range | A - G |
| Color | Red |
| MPN | 20337 |
| Item Depth | 12 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20337 |
| Features | Infrared Oven |
| Components Included | Base, Extension Ring, Instructional DVD, Lid, Rack |
| Number of Items | 1 |
| Power | 1500 W |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 10 lbs |
| UPC | 652185203372 |
Check the listing for details. Nuwave Pro Infrared Red Countertop Oven +Extender Ring 20337 NEW. Color: Red, Condition: Open box, Made in China. Listed at 85.00 USD.