| Power Source | Electric |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Color | Black |
| Item Diameter | 16 in |
| Material | Plastic |
| MPN | 20602 |
| Cooking Method | Bake |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven Motor Head Only |
| Energy Star | Compliant |
| Manufacturer Warranty | none |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20602 |
| Features | Infrared Oven |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Motor Head Only |
| Country of Origin | United States |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. Nuwave Pro Plus Infrared Oven Model 20602 Black Replacement Motor Head ONLY. Color: Black, Condition: Used, Made in United States. Listed at 35.99 USD. Bought new still works with normal wear