| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | 20602 |
| Cooking Method | Infrared |
| Item Depth | 3 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20602 |
| Features | Infrared Oven |
| Components Included | Rack |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 13 lbs |
Check the listing for details. Nuwave Pro Plus Infrared Oven Model 20602 w/ Accessories LIGHTLY USED. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 45.00 USD. NuWave Pro Plus Infrared Oven, Model 20602, in excellent working condition. Perfect for baking, roasting, grilling, reheating, and more—without the need for added oils. Model: NuWave Pro Plus 20602.