| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Amber |
| Custom Bundle | No |
| MPN | 20604 |
| Material | Plastic & metal |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Item Height | 15 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20604 |
| Components Included | Base, Lid, Rack |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 14 lbs |
| UPC | 652185206045 |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Infrared Oven Model #20604 Amber Top New-Open Box. Color: Amber, Condition: Open box. Listed at 95.00 USD. NuWave Pro Plus Infrared Oven Model #20604 Amber Top New-Open Box. Shipped with UPS Ground.