| Power Source | Electric |
|---|---|
| Manufacturer Color | black |
| EC Range | na |
| Custom Bundle | No |
| Color | White |
| Material | Metal |
| MPN | 4010706 |
| Cooking Method | Air Fry |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Energy Star | Compliant |
| Capacity | 10lb turkey |
| Manufacturer Warranty | none |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20601 |
| Features | Digital Timer, Power Indicator Light, Temperature Control |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | top heating element |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Infrared Oven Power Head 20342 Replacement Part Motor Tested. Color: White, Condition: Used. Listed at 22.49 USD. NuWave Pro Plus Infrared Oven Power Head 20342 Replacement Part Motor Tested.