| Power Source | Electric |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 15 in |
| Cooking Method | Infrared |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | Nuwave 20315 |
| Features | Baking Oven, Convection, Convection Oven, Digital Timer, Dishwasher Safe, Drip Tray, Infrared Oven, Temperature Control, Timer/Alarm |
| Components Included | Lid |
| Power | 1500 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus White Infrared Oven Power Motor Head Top Replacement Model 20315. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 17.99 USD. NuWave Pro Plus White Infrared Oven Power Motor Head Top Replacement Model 20315