| Brand | LCDBros |
|---|---|
| Compatible Brand | NV140FHM-N4A |
| Type | 30 Pins Laptop Replacement Screen |
| Screen Size | 14.0" |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Compatible Model | NV140FHM-N4A |
| MPN | NV140FHM-N4A |
| Display Technology | LCD LED |
| Maximum Resolution | FHD (1920x1080) |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| UPC | 840275860868 |
Check the listing for details. NV140FHM-N4A 30 Pins Screen Replacement LCD LED Display With Tools. Condition: New, Made in China. Listed at 51.67 USD. Video Connector Pins: 30 (must match your current screen or won't work). Screen Size And Finish: 14.0" Matte. TechOrbits exists with the sole purpose of providing you with products that connect, enhance, or prolong your most loved technologies.