| Country of Origin | China |
|---|---|
| Pattern | Floral |
| Occasion | All Occasions |
| Color | Multicolor |
| Material | Ceramic |
| MPN | TTU-T1830 |
| Brand | Bobby Flay |
| Personalize | No |
| Type | Pitcher |
| Capacity | 107 oz |
| Item Height | 10 in |
| Style | Mediterranean/Spanish |
| Features | Easy to Fill, Handles, Dishwasher Safe, Microwave Safe, Refrigerator Safe |
| Finish | Glossy |
| Item Width | 6 in |
| Item Weight | 2 lbs, 10 oz |
| UPC | 048552364447 |
Check the listing for details. NWT Bobby Flay "Sevilla" Extra Large 10 in. Pitcher Holds 107 oz. RETIRED Kohl's. Color: Multicolor, Condition: New other (see details), Made in China. Listed at 35.00 USD. Weighs over 2.5 lbs. Excellent condition. I really had to zoom in to see these on the red paint. There is a paint smudge on top of the handle and a flaw in the yellow stripe near the handle under the rim.