| Pattern | Solid |
|---|---|
| Closure | Zip |
| Fabric Wash | Medium |
| Occasion | Casual |
| Garment Care | Machine Washable |
| Size | M |
| Waist Size | 32 in |
| Color | Black |
| Front Type | Flat Front |
| Material | Polyester |
| Fabric Type | Chino |
| Rise | Mid (10-12 in) |
| Fit | Regular |
| Brand | BYLT |
| Size Type | Regular |
| Department | Men |
| Pocket Type | Slash Pocket |
| Inseam | 9 in |
| Style | Chino |
| Season | Spring, Summer |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. NWT BYLT Premium Basics Kinetic Short Men's Medium Black Golf Performance. Color: Black, Condition: New with tags, Made in China. Listed at 34.99 USD.