| Brand | Paxis |
|---|---|
| Department | Unisex Adults |
| Type | Shoulder Bag |
| Closure | Zip |
| Capacity | 30L |
| Size | One Size |
| Insect Repellent Treated | No |
| Color | Green |
| Item Height | 21" High |
| Item Depth | 9" Deep |
| Sport/Activity | Hiking |
| Item Width | 14" Wide |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0742832941426 |
Check the listing for details. NWT! Paxis Twin Lakes Long Range Grass Swing Arm Hiking Backpack. Color: Green, Condition: New with tags, Made in China. Listed at 150.00 USD. Paxis Shuttle Pod. Shuttle Pod Capacity: 5 lbs. ARC Swing Technology. We do have a small hypoallergenicdog. NEW One-handed Pod Operation. Exterior Key Pocket. Materials: Nylon face with Hi-Tech Polyethylene foam.