| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Width | 21 cm |
| Material | 80# Coverstock Paper |
| Theme | Roof |
| Scale | 1:43 |
| Assembly Status | Unassembled Kit |
| Type | Basic Scenery |
| Features | Tillable |
| Compatible Product | For Model Trains |
| Color | Gray |
| MPN | ROOF_METAL_O |
| Item Length | 28 cm |
| Pattern | Seamless |
| Scenery Type | Roof |
| Size | 8.5"x11" |
| Coverage Area | 3 Square Feet |
| Gauge | O |
| Year | 2015 |
| Count | 5 |
| Brand | Scenery Sheets |
| Set Includes | Roof |
| Application | O Scale Model Trains |
| Grading | C-10 Mint-Brand New |
Check the listing for details. O Scale Asphalt Roof Model Train Scenery Sheets –5 Seamless 8.5x11. Color: Gray, Condition: New. Listed at 14.99 USD. Includes five sheets, enough to cover an area about 3 square feet. You can also combine more sheets from other auctions to cover an even larger area - they are designed to be seamless when placed end to end and top to bottom. You can easily glue sheets onto foam board, chipboard or wood using white glue, spray adhesives or glue sticks. Dominic Villari, the creator and designer of Scenery Sheets, has also written over thirty books including illustrated children's stories, chapter books and fiction. Visit the Books category of our eBay Store to learn more and purchase signed copies. Scenery Sheets are 100% guaranteed. If you are unhappy with your purchase for any reason let us know and we’ll replace them or refund your purchase price. Shipping to the US is free. International shipping is available through the eBay Global Shipping program. Please check our eBay Store for other items.