| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Display Resolution | 600 x 800 |
| Power Source | Batteries |
| Color | Silver |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| Set Includes | Carry Case, Wrist Strap, Battery |
| Material | Metal, Plastic |
| Item Length | 4.6" |
| Range | 6-650 yards |
| Mobile App | No |
| Vintage | No |
| Brand | PEAKPULSE |
| Type | Rangefinder |
| Battery Life | 12 hr |
| Language | English |
| Display Size | 5.9 in |
| Model | 6Pro |
| Features | Dual Display Technology, Fast Focus System, Slope Switch Technology, Waterproof, With Jolt Technology |
| Sensors | Laser |
| Unit Quantity | 1 |
| Magnification | 6X |
| Sport/Activity | Golf |
| Item Width | 3" |
Check the listing for details. PEAKPULSE Golf Laser Rangefinder Tested. 26. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 19.95 USD. Has some wear but works great The PEAKPULSE Golf Laser Rangefinder is a high-tech tool designed specifically for golf enthusiasts.