| Origin | Mainland China |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Paper shredder |
| Specifications | 450*500*1000MM |
| Power (W) | 2.2 kW |
| Production | 350 kg/H |
| Voltage (V) | 220V |
| Model | sheller |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 45KG |
| Certification | ce |
Check the listing for details. Peanut Shelling Machine Automatic 220v Small Dustless Peanut Shelling Machine. Condition: New. Listed at 799.99 USD. The peanut shelling machine is a small agricultural and sideline processing machinery for peanut shelling. Since its introduction into the market, it has been well received by users. The product has small size, light weight, easy to move, simple installation and high production efficiency.