| Bag Width | 10 in |
|---|---|
| Closure | Zip |
| Character | Charlie Brown |
| Bag Height | 10 in |
| Occasion | Casual, Travel, Workwear |
| Handle/Strap Color | Black |
| Size | Mini |
| Lining Material | Polyester |
| Hardware Color | Gold |
| Bag Depth | 4 in |
| Exterior Material | Polyvinyl Chloride |
| Accents | Zipper |
| Vintage | No |
| Brand | Bioworld |
| Personalize | No |
| Department | Unisex Adults |
| Exterior Color | Multicolor |
| Lining Color | Black |
| Style | Backpack |
| Theme | Peanuts |
| Features | Adjustable Strap, Outer Pockets, Zip-Around |
| Handle/Strap Material | Nylon |
| Handmade | No |
| Product Line | Peanuts |
| UPC | 013244620088 |
Check the listing for details. Peanuts Full Cast Bioworld Mini Backpack 'White/Red/Black' - NWT. Condition: New with tags. Listed at 29.95 USD. The multicolor exterior with a black lining and outer pockets adds a fun and playful touch to the overall design.