| Shape | Round |
|---|---|
| Color | Multicolor |
| Material | Ceramic |
| Item Length | 5 in |
| Brand | Unbranded |
| Personalize | No |
| Type | Storage Container Set |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 16 oz |
| Item Height | 2 in |
| Features | With Lid |
| Character Family | Peanuts |
| Item Width | 5 in |
Check the listing for details. Peanuts Gang Small Food Storage Container - Conversations. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 14.36 USD. Microwave & dishwasher safe top rack Ceramic, plastic lid with vent cap The pressure lid creates an airtight seal.