| Type | Baking Dish |
|---|---|
| Model | Peanuts Snoopy |
| Number of Items in Set | Two-Piece |
| Shape | Rectangle |
| Color | White |
| Type of Oven | Electric, Gas |
| Item Diameter | 22 in |
| Material | Ceramic |
| Set Includes | Baking Dish, Lid |
| Item Length | 12 in |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | Zrike Brands |
| Heat Resistance | 400 F |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Dishwasher Safe |
| Capacity | 2 qt |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 4 in |
| Features | Microwaveable, Oven Safe, Dishwasher Safe |
| Unit Quantity | 1 |
| Surface Coating | Ceramic |
| Item Width | 8 in |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2.1-11 lbs |
Check the listing for details. Peanuts Snoopy Halloween Coffin Shaped Ceramic Baking Dish W Lid. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 49.95 USD. The Peanuts Snoopy Halloween Coffin Shaped Ceramic Baking Dish is a festive addition to your kitchen, perfect for baking and serving your favorite treats during the Halloween season. Made of durable ceramic, this two-piece set includes a lid and has a capacity of 2 quarts.