| Brand | Ben Pearson |
|---|---|
| Dexterity | Right Hand |
| Overall Length (in.) | 48.5" |
| Draw Length (in.) | Was 30" |
| Color | Camo |
| Model | Bushmaster |
| Material | Metal/Fiber Glass |
| Draw Weight (lbs.) | Was 60 lbs |
| Archery Type | Bow Hunting |
| Country of Origin | United States |
| Suitable For | Men |
Check the listing for details. Pearson Bushmaster Compound Bow for Parts or Repair. Color: Camo, Condition: For parts or not working, Made in United States. Listed at 49.99 USD. Overall good shape. Has scratches, scuffs, wear, etc. The string is missing, also the cable guard is missing. Doesn't look like anything else is missing except for accessories of course. String is missing and Cables are in good shape.