| Brand | Tenleaf |
|---|---|
| Load Weight Capacity (lb) | 60 lb |
| Material | Steel |
| Returnable | 90-Day |
| Spreader Usage Type | Fertilizer,Garden Soil,Topsoil |
| Spreader type | Handheld |
| Manufacturer Warranty | 30 days |
| Product Depth (in) | 13 in |
| Product Height (in) | 47 in |
| Product Length (in) | 24 in |
| Product Width (in) | 24 in |
| Spread width (in) | 24 |
| UPC | 7445008772741 |
Check the listing for details. Peat Moss Spreader 24 In., Compost Spreader Metal Mesh, T Shaped Handle for Plan. Condition: New. Listed at 163.27 USD. Fast and easy to have the lawn of your dreams. This is the preferred source for giving you a lush, beautiful green professional lawn for the harvest season. Throw away the traditional and inefficient trowel, relieve your back of strain and free your hands.