| Type | Spreaders |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Suitable For | Fertilizer |
| Model | ETSG |
| Material | Steel |
| Features | Adjustable |
| Handle Size | 12.5 in |
| Color | Black |
| Item Width | 17 in |
| Item Diameter | 16 in |
| Item Length | 24 in |
| Item Weight | 26 lbs |
Check the listing for details. Peat Moss Spreader 24inch,Compost Spreader Metal Mesh,T shaped Handle. Color: Black, Condition: New. Listed at 138.00 USD. Lightweight materials and ergonomic design make lawn care more enjoyable. Lightweight material and comfortable grip with long clamp bar handle. Fast and easy to have the lawn of your dreams: Faittd is the preferred source for giving you a lush, beautiful green professional lawn for the harvest season.