| Type | Spreaders |
|---|---|
| Brand | ETSG |
| Model | ETSG |
| Material | Steel |
| Features | Adjustable |
| Suitable For | Fertilizer |
| Color | Black |
| Item Weight | 27.5 lbs |
| Item Diameter | 16 in |
| Item Length | 24 in |
| Item Width | 17 in |
| Handle Size | 12.6 in |
| UPC | 699986383605 |
Check the listing for details. Peat Moss Spreader Metal Mesh Basket with Handle Compost Seeding Spreader Roller. Color: Black, Condition: New. Listed at 139.99 USD. Features: Fast and easy to have the lawn of your dreams: It is the preferred source for giving you a lush, beautiful green professional lawn for the harvest season. The walk-behind surface treatment roller cares for and nurtures your lawn, providing the necessary nutrients to plant and feed. Throw away the traditional and inefficient trowel, relieve your back of strain and free your hands.