| Compatible Brand | peavey |
|---|---|
| Usable Freq Range | 45 Hz ~ 5 kHz |
| Size | 12" |
| Voice coil diameter | 2” / 50.8 mm |
| Brand | Peavey |
| Power capacity | 900 W Peak - 450 W Program - 225 W Continuous |
| Type | Woofer |
| SPECIFICATIONS | 12" |
| Sensitivity | 92 dB / 1 W 1 m |
| Net weight | 6.10 lbs. / 2.77 kg |
| Sound Reinforcement Application | Bass/midrange, Sound Reinforcement / Musical Instrument |
| Impedance | 4 ohm |
| MPN | 03617170 |
| Country of Origin | China |
| UPC | 014367661217 |
Check the listing for details. Peavey Dark Matter DM 112 Replacement Speaker - 4 ohm- 12”. Condition: New, Made in China. Listed at 79.99 USD. Peavey DM112 Plus. Power Capacity: 900 W Peak, 450 W Program, 225 W Continuous. Usable freq. range: 45 Hz - 5 kHz. Sensitivity: 92 dB / 1 W 1 m.