| Watts - Side @ 8 ohms | 525W |
|---|---|
| Watts - Side @ 4 ohms | 950W |
| Color | Black |
| Audio Outputs | Speakon, 1/4", XLR |
| Watts - Side @ 2 ohms | 1750W |
| Number of Outputs | 4 |
| Amplifier Class | D |
| Brand | Peavey |
| Type | Power Amplifier |
| Audio Inputs | XLR-1/4" combo, XLR |
| Unit Type | Unit |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Inputs | 2 |
| Model | Peavey IPR2 3000 |
| Rack Space | 2U |
| Features | Rack Mountable, Crossover, Limiter |
| Country of Origin | China |
| Power | 3000 W |
Check the listing for details. Peavey IPR2 3000 Professional Ultra-light Weight Power Amplifier tested work. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 400.00 USD. PEAVEY IPR2 3000 WATTS POWER AMPLIFIER LIGHT WEIGHT TESTED WORK GOOD