| Inputs - Mic Preamps | XLR/TRS Combo |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Phantom Power | 2 |
| Outputs - Main | 2 x 1/4" |
| MPN | 03612590 |
| Inputs - Line | 4 x 1/4", 1 x 1/8" |
| Headphone output | 1/4” |
| Suitable For | Stage/Live Sound |
| Brand | Peavey |
| Form Factor | Portable |
| Inputs - Other | 1 x Stereo |
| Type | Compact Mixer |
| Outputs - Other | 2 x Stereo |
| Number of Channels | 6 |
| Outputs - Direct | 2 x 1/4" |
| Model | PV 6 BT |
| Features | 3-Band Equalizer |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Peavey PV® 6 BT 6 Channel Compact Mixer with Bluetooth. Condition: Certified - Refurbished, Made in China. Listed at 159.99 USD. 2 channels of Peavey's exclusive MidMorph EQ. Peavey's exclusive on-board Hi Z guitar input. Features such as Bluetooth® allow seamless connection to almost any "smart" device. Direct outs on the mic channels allow easy connection to most DAW interfaces for recording.