| Number of Mic Inputs | 4 |
|---|---|
| Input/Output Ports | Analog In and Out |
| Number of Phono Inputs | 8 |
| Number of Line Inputs | 4 |
| Item Depth | 5" |
| Suitable For | Studio or Field |
| Brand | Peavey |
| Form Factor | Portable |
| Type | Compact Mixer |
| Unit Type | Unit |
| Number of Channels | 6 |
| Item Height | 10" |
| Model | PV6 |
| Features | 3-Band EQ, Faders, Phantom Power and Effects Sends |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 8" |
| Item Weight | 5.1 lbs. |
Check the listing for details. Peavey PV6 Six Channel Compact Audio Mixer with Phantom Power. Condition: Used. Listed at 100.00 USD. The Peavey PV6 Six Channel Audio Mixer is a studio quality mixing console that fits in a small space and has diverse capabilities for field or studio use.