| Compatible Brand | Peavey |
|---|---|
| Nominal Impedance | 8 Ohms |
| Voice Coil Cooling | Ferrofluid |
| Voice Coil Diameter | 2.0" / 50.8 mm |
| Dimensions | 3.858" (98 mm) diameter x 3.01" (76.4 mm) depth |
| Throat Parameter | 0.875" / 22 mm |
| Brand | Peavey |
| DC Resistance | 5.1 Ohms |
| Type | Driver |
| Horn Coupling Threads | Standard 1 3/8" - 18" |
| Diaphragm | Commercially pure titanium |
| Country of Origin | China |
| Frequency Response | 500 Hz to 20,000 Hz |
| Horn Coupling Diameter | 7/8" (22.2 mm) |
| MPN | 03617290 |
| UPC | 014367604450 |
Check the listing for details. Peavey RX™ 22N Neo HF Driver. Condition: New, Made in China. Listed at 199.99 USD. Peavey DX 14 High Frequency Driver. PEAVEY SPEAKER USAGE REFERENCE GUIDE. Voice Coil Material: Edge-wound copper-clad aluminum ribbon with a high temp composite bobbin. IMPULSE 1015 8 OHM WHT. IMPULSE 1015 8 OHM BLK.