| Title | Peco SL-8356 Inspection Pit |
|---|---|
| Item Height | 18mm |
| Item Width | 78mm |
| Item Weight | 2 poundsg |
| Age Level | 16 years and up |
| Assembly Status | No |
| Brand | Peco |
| Gauge | HO |
| Item Length | 256mm |
| Material | Nickel |
| Scale | 1::87 |
| Theme | Train |
| Type | Track Construction |
| MPN | SL8356 |
| UPC | 5050881035047 |
Check the listing for details. Peco SL-8356 Inspection Pit. Condition: New. Listed at 37.33 USD. The modular design makes it easy to assemble pits of any length. With several kits you can model the train length pits seen at many maintenance depots; a great addition to the LK-80 Modern Train Shed unit or create a modern diesel/EMU servicing shed using the Wills SSM300 Modern Industrial Building and SSM315 Extension kits.