| Colour | Height Type |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Compatible Bike Type | Mountain Bike |
| Item Length | 37 mm |
| Item Width | 1.1 in |
| Item Weight | 10 lb |
| Set Includes | 2x 1 degree cleat shims, 2x 3 degree cleat shims, 2x 1mm height |
| Part Type | Headset Spacers |
| Brand | Unbranded |
Check the listing for details. Pedal Cleat Alignment Spacers Improves Comfort Mountain Bike Cleat Alignment. Color: Height Type, Condition: New. Listed at 14.21 USD. 【Stackable Design】: Each bike cleat shim features a unique interlocking limit design that prevents slipping and allows you to stack multiple layers from 1mm to 6mm for custom height.