| Type | IRONWORKERS |
|---|---|
| Brand | PEDDINGHAUS |
| MPN | 1050 |
| Model | 1050 |
| Tonnage | 105 T |
| Angle (L1) | 5" |
| Angle (L2) | 5" |
| Angle (T) | 0.5" |
| Power | 5.5 hp |
| Throat | 5.5" |
| Stroke | 1.625" |
| State | California |
| Country | United States |
Check the listing for details. PEDDINGHAUS Peddiworker 1050 Hydraulic Ironworker #8086 #1. Condition: Used. Listed at 14500.00 USD. PEDDINGHAUS Peddiworker 1050 Hydraulic Ironworker, used condition. Key specs include 105 T tonnage, 5" angle capacity, and 5.5 hp power. Ideal for high-performance cutting and punching. Angle (L2).