| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Color | Gray |
| Material | Plastic |
| MPN | Does Not Apply |
| Set Includes | Bridge |
| Scale | 1:160 |
| Year Manufactured | 2024 |
| Gender | Boys & Girls |
| Age Level | 17 Years & Up |
| Item Length | 3 in |
| Gauge | N |
| Vintage | No |
| Brand | Spencer-3D |
| Type | Model Railroad Scenery |
| Unit Type | Unit |
| Year | 2019 |
| Building Type | Pedestrian Bridge Walkway Over 2 Tracks |
| Item Height | 15mm |
| Features | Not Painted |
| Recommended Age Range | 4-104 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Grading | C-10 Mint-Brand New |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Weight | 0.1 oz |
Check the listing for details. Pedestrian Path Walk Stone Bridge N Scale 1:160. Color: Gray, Condition: New. Listed at 8.49 USD. This N scale pedestrian bridge walkway is a great addition to any model railroad scenery. The gray plastic material and 1:160 scale make it a realistic choice for any bridge construction. The unit includes a bridge set and is not painted, allowing for customization to any desired color. The bridge walkway is suitable for boys and girls aged 4-104 and is recommended for those aged 17 years and up. The item weighs 0.1 oz and has a length of 3 inches, a height of 15mm, 0.5 Inch wide and a gauge of N. This unit is a building type and is perfect for those interested in adding a pedestrian bridge to their model railroad. 3D Printed item. So there are layers to it . These are Customizable in size and color. I do custom design orders as well.