| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Measurement System | See in desc |
| MPN | Does not apply |
| Department | Unisex Adults |
| Measurement Provided | See in desc |
| Battery Life | 12 months |
| Language | English |
| Display Size | 1.96 in |
| Sensor Type | Wearable |
| Manufacturer Warranty | Does not apply |
| Body Area | Torso |
| Features | Belt |
| Sensors | See in desc |
| Sport/Activity | Running & Jogging |
| Item Width | 1.96 x 1.57 in |
| Display Resolution | See in desc |
| Screen Size | 0.75 Inches |
| Item Package Dimensions L x W x H | 4.76 x 3.07 x 0.83 inches |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Brand | Does not apply |
| Battery Description | Lithium-Ion |
| Type | Pedometer |
| Model | Does not apply |
| Package Weight | 0.11 Kilograms |
| Item Weight | 1.96 x 1.57 in |
Check the listing for details. Pedometer for Walking, Simple Step Counter for Walking Calories Clock Memory. Color: Black, Condition: New. Listed at 9.99 USD. Pedometer new inbox