| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Batteries |
| Size | mini |
| Custom Bundle | No |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Distance |
| Activity | Fitness |
| MPN | FT6700 |
| Attachment | Lanyard |
| For Operating Systems | na |
| Item Length | 3 in |
| Department | Unisex Adults |
| Measurement Provided | Steps |
| Battery Life | na |
| Language | English |
| Display Size | 1 in |
| Manufacturer Warranty | na |
| Item Height | 3 in |
| Body Area | |
| Personalized | No |
| Features | Belt |
| Sensors | na |
| Sport/Activity | Running & Jogging |
| Item Width | 2 in |
| Non-Domestic Product | No |
| Display Resolution | na |
| Signed | No |
| Color | Multicolor |
| Material | Plastic |
| Set Includes | batteries,clip |
| Mobile App | No |
| Modified Item | No |
| California Prop 65 Warning | na |
| Brand | Discovery Channel |
| Type | Pedometer |
| Model | pedometer with panic alarm |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 3 oz |
Check the listing for details. Pedometer with panic button Discovery Channel step Counter with strapClip 683367. Color: Multicolor, Condition: New. Listed at 18.88 USD. Pedometer with panic button Discovery Channel step Counter with strapClip 683367.